Submit a request

Blog

More

Koupě nemovitosti přes RK má pro lidi řadu výhod

Ať sháníte bydlení, pozemek nebo třeba sklady, přináší asistence realitní kanceláře jistotu, že vše proběhne správně a nečekají vás žádné nepříjemnosti. Ty obvykle pramení ze špatně sepsané kupní smlouvy, nesprávného odhadu kupní ceny, a z celkové neznalosti realitního trhu. Ten se neustále vyvíjí a nikdy tak nelze při koupi nemovitosti použít všeobecné vzory z internetu. Ale aby k žádnému pochybení nedošlo, může za vás vše vyřídit právě realitní kancelář.

Share: Facebook
More

Podle čeho si vybrat nemovitost k bydlení, co zohlednit

Ať kupujete rodinný dům nebo byt, je dobré uvážit několik aspektů, které mohou mít větší nebo menší vliv na kvalitu života. Zejména ve velkých městech je ovšem situace rok od roku horší, a tak lidé často koupí nemovitost k bydlení, která jim 100% nevyhovuje. Výběr byste ale neměli podceňovat, ať kvůli své investici, tak vzhledem k dostupnosti služeb a třeba i výchově dětí.

Share: Facebook
More

Z jakého důvodu jsou byty v Praze a Brně tak drahé

S rostoucím zájmem o bydlení stoupají i ceny nemovitostí, a to zejména ve velkých městech. Zdaleka nejhorší je situace v Praze a Brně, kde zaznamenal trh realit růst o desítky procent. Důvodů je přitom několik a s jejich řešením nikdo moc nepospíchá. Za bydlení se tak platí i dvakrát více než v jiných částech republiky, ačkoliv ceny nemovitostí rostou všude. I za středně velký byt zaplatíte v obou městech kolem 4 milionů korun, což je asi o třetinu více než před pár lety.

Share: Facebook
More

Kde koupit investiční byt a dobře zhodnotit peníze

Investiční byt je vhodným způsobem, jak zhodnotit své peníze, ochránit je před inflací, nebo se zajistit na stáří. Čistý příjem z pronajímání může dosahovat ve velkém městě na 8 000 až 10 000 Kč, zatímco v menším je to zhruba polovina. V případě že si chcete investiční byt koupit a dobře zhodnocovat své peníze, pomůžeme vám s jeho výběrem, v nabídce jich máme stovky po celé České republice.

Share: Facebook
More

Osobní vlastnictví vs. družstevní byt: rozdíly a (ne)výhody

S vidinou úspory vyhledávají někteří lidé družstevní byty, jejichž tržní cena bývá oproti těm v osobním vlastnictví asi o 20 % nižší. To může znamenat ve velkých městech rozdíl statisíců, a někdy dokonce více jak milionu. Družstevní byt ovšem není „levnější“ jen tak, jeho majitel má řadu povinností a přebírá jej včetně dluhu. Jednoduché přitom není ani jeho financování, zatímco na byt v osobním vlastnictví získáte hypotéku snadno.

Share: Facebook
More

Na co si dát pozor při koupi novostavby

Při výběru bydlení i investičního bytu hraje roli mnoho aspektů, a jedním z hlavních je právě celkový stav nemovitosti. Nově postavené domy na tom bývají oproti těm starším výrazně lépe, a to i z hlediska lokality. Přesto je však dobré novostavbu "proklepnout" dříve, než ji koupíte, s čímž vám mohou pomoci specialisté s roky zkušeností. Důvodů je více, a tím hlavním může být cena, jelikož se takové domy i byty prodávají za nemalé peníze.

Share: Facebook
More

Kdo (ne)platí daň z nabytí nemovitosti po roce 2020

Několik let bylo nutné odvádět do státní kasy daň z nabytí nemovitých věcí, která odpovídala 4 % z kupní ceny. To v praxi působilo komplikace třeba v momentě, kdy člověk zdědil byt nebo dům po rodičích, a musel tak úhradu nedobrovolně provést. Na podzim roku 2020 došlo nicméně ke změnám, které většinu běžných lidí od daně z nabytí nemovitosti osvobodily. Přesto povinnost 4% poplatku v některých případech zůstává, a to až 10 let zpětně.

Share: Facebook
More

Kdy platí předkupní právo a jak ho "přeskočit"

Aby nedocházelo ke zbytečnému tříštění vlastnické struktury, existuje tzv. předkupní právo, které má chránit vlastníky a spoluvlastníky nemovitostí. V některých případech je dobrovolné, zatímco v jiných jej nařizuje zákon. Asi nejčastěji se s ním setkáte u prodeje bytu s garážovým stáním nebo sklepem, jehož jste spolumajitelem. Předkupního práva se nicméně můžete v určitých případech vzdát, a v roce 2020 bylo navíc částečně zrušeno.

Share: Facebook

Favorite projects

Holečkova House
Praha 5
from 2 930 000.00 Kč
Byty Nová Vltava
České Budějovice
from 5 390 000.00 Kč
Rezidence Královská ulice
Praha 8
from 3 580 000.00 Kč
Rezidence Preslova
Ostrava
from 5 985 000.00 Kč
Viladům Evropská
Praha 6 - Divoká Šárka
from 3 909 126.00 Kč
Rezidence Císařka
Praha 5 - Císařka
from 6 162 839.00 Kč
Rezidence Spojovací
Praha 9
from 5 990 000.00 Kč
Nové byty Suchdol
Praha 6
×